Kasım ayında 39 kadın öldürüldü

  • 04 Aralık 2019
  • 259 kez görüntülendi.
Kasım ayında 39 kadın öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kasım ayı raporuna göre, geçen ay 39 kadın öldürüldü. 30 kadın kendi evinde öldürüldü. 11 kadın kocaları tarafından öldürüldü, 11 kadının ise kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi. Diğer kadınlardan 2’sini eski kocası, 1’ini eski sevgilisi, 4’ünü babası, 3’ünü akrabası, 2’sini oğlu, 1’ini kardeşi, 4’ünü ise sevgilisi öldürdü.

Kadınların öldürülme nedenleri raporda şöyle yer aldı: “11 kadının ölümü şüpheli olarak kaydedilirken, 19 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemedi, 4’ü ekonomik bahaneyle, 5’i boşanmak istemesi, barışma isteğini reddetmesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü.”

VURDULAR, KESTİLER, BOĞDULAR

Raporda kadınların en çok ateşli silahlarla öldürüldüğü belirtilirken, 13’ünün ateşli silah, 8’inin kesici alet, 5’inin darp edilerek, 3’ünün kimyasal madde ile 4’ünün yüksekten düşerek, 1’inin boğularak öldürüldüğü açıklanıp, “5’inin nasıl öldürüldüğü tespit edilememiştir” ifadeleri kullanıldı. 30 kadının evlerinde öldürüldüğü belirtilen raporda, 2 kadının ise nerede öldürüldüğünün tespit edilemediği belirtildi.
Raporda kadınların çalışma durumları ile ilgili net bir bilgi olmadığı belirtilirken, “Ulaşılabilen veriye göre, sadece 1 kadın çalışıyor

prednisolon kaufen online

, 1’i çalışmıyor ve 37 kadının çalışma durumu bilinmiyor” denildi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ